BUDOWNICTWO PRZEMYSŁOWO- USŁUGOWE

Zadzwoń do nas! tel. 506 813 500 Napisz do nas! e-mail: biuro@lewandowski-budownictwo.pl

BUDOWNICTWO PRZEMYSŁOWO- USŁUGOWE

Kosztorysy sporządzamy, indywidualnie podchodząc do każdego zlecenia. Dzięki temu gwarantujemy Państwu fachową wycenę poszczególnych prac budowlanych. Wycena kosztorysu budowy opracowywana jest w oparciu o praktyczną i wieloletnią wiedzę o procesach budowlanych oraz doświadczenie. Kosztorys ustala się na podstawie projektu, obowiązujących norm, opomiarowania, aktualnych cen materiałów budowlanych i sprzętu technicznego, skali inwestycji, terminu wykonania, a także cen robocizny. Na cenę kosztorysu składają się także zawarte w dokumencie uwagi technologiczne dotyczące poszczególnych czynności budowlanych oraz precyzyjne opisy wszystkich elementów projektu, a także szczegółowa analiza potrzebnych ilości materiałów.

Kosztorys wstępny pozwala zoptymalizować koszty budowy oraz daje informację o przewidywanych wartościach robót budowlanych. Informacje na temat kosztów budowy są cenną informacją dla osób, które planują zaciągnąć kredyt – w tym przypadku kosztorys będzie stanowił podstawową informację, potrzebną do ustalenia zdolności kredytowej przez bank.

Kosztorys i wycena prac budowlanych to planowanie finansowe, niezbędny element każdego projektu budowlanego, który eliminuje ewentualne ryzyko nieukończenia prac w zaplanowanym terminie.

Po sporządzeniu wstępnego kosztorysu, kolejnym krokiem jest wykonanie kosztorysu inwestorskiego, który opiera się na wymogach technicznych i daje precyzyjny obraz kosztów robót budowlanych. Kosztorys inwestorki jest dokumentem, dzięki któremu inwestor zna obiektywną informację na temat przewidywanych kosztów i może podjąć decyzję o rozpoczęciu prac, a co się z tym wiąże, może świadomie rozpocząć poszukiwania wykonawcy.